Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Akumulatory w defibrylatorach

Akumulatory w defibrylatorach stanowią wymienne źródło zasilania. Wybór odpowiedniej baterii gwarantuje, że w awaryjnej sytuacji urządzenie będzie gotowego do użytku niezależnie od okoliczności. Wynika to z faktu, że tego rodzaju sprzęt wykorzystuje się zarówno, wewnątrz pomieszczeń, jak i na powietrzu. Co warto wiedzieć o akumulatorach w defibrylatorach?
Jak działa defibrylator?
Defibrylator wykorzystuje się w razie wystąpienia zagrożenia życia i zdrowia człowieka na skutek nagłego zatrzymania akcji serca. Taka sytuacja zdarzyć się może każdemu, niezależnie od wieku, płci, miejsca i czasu. W większości przypadków zdarzenie to nie jest poprzedzone żadnymi sygnałami ostrzegawczymi. Zjawisko migotania komór skutkuje zaburzeniem pracy serca i brakiem możliwości pompowania krwi. Jedynym skutecznym sposobem na rozwiązanie tak poważnego zaburzenia jest zastosowanie defibrylatora. Defibrylator to urządzenie niezwykle intuicyjne, dzięki czemu nawet osoby bez specjalistycznego wykształcenia są w stanie uratować czyjeś życie. AED po podłączeniu przeprowadza analizę pracy serca poszkodowanego. Dzięki temu możliwe staje się doprowadzenie do mięśnia odpowiedniej ilości energii za pośrednictwem elektrod defibrylacyjnych.
Przeczytaj również: Na co zwrócić uwagę, wybierają akumulator?
Wybór akumulatora do defibrylatora — na co zwrócić uwagę?
Obecność właściwych baterii w defibrylatorze jest gwarancją skuteczności urządzenia w momencie zagrożenia życia. Trwałość i odporność akumulatorów za wynika między innymi z:
Przeczytaj również: Zastosowanie akumulatorów energy w aparaturze medycznej: kluczowe aspekty
warunków przechowywania sprzętu,
wydajności,
jakości komponentów użytych do wyprodukowania akumulatora.
Nieużywany defibrylator przeprowadza raz dziennie auto-test w celu sprawdzenia prawidłowości wszystkich zastosowanych w nim układów. Weryfikuje stan elektroniki, stopień naładowania baterii oraz skuteczność elektrod. W momencie wykrycia jakichkolwiek niedociągnięć urządzenie wysyła sygnał dźwiękowy lub świetlny. Konieczność autotestowania wpływa na tempo zużywania akumulatorów. Po innowacyjne i wytrzymałe akumulatory do defibrylatora warto zwrócić się do firmy Westerberg. Warto także zwrócić uwagę na to, że zarówno elektrody użyte w urządzeniu, jak i bateria, mają określoną datę przydatności. Konieczność ich wymiany w terminie powinna być dla osób dbających o AED sprawą priorytetową.
Przeczytaj również: Jakie akumulatory rolnicze wybrać do intensywnej eksploatacji?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana