Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym kierować się przy wyborze słuchawek bezprzewodowych?
Era słuchawek przewodowych dobiega końca. Większość urządzeń zdolnych do odtwarzania muzyki posiada modem Bluetooth umożliwiający bezprzewodową komunikację z nowymi urządzeniami audio. Rynek słuchawek jest jednak niezwykle przepastny, a w gąszczu możliwości łatwo się pogubić. Ten poradnik pomoże ci zdobyć informacje na temat kryteriów, którymi powinieneś kierować się, wybierając słuchawki bezprzewodowe.
Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?
Określić rynek słuchawek bezprzewodowym wielkim to nie powiedzieć nic. Przez ostanie lata producenci zalewają oferty sklepów coraz nowszymi modelami. Konsumenci mają z czego wybierać, a podjęcie decyzji nie należy już do prostych zadań. Ten poradnik powstał z myślą o wszystkich tych, którzy planują w niedalekiej przyszłości nabyć słuchawki bezprzewodowe. Dowiesz się, z jakimi rodzajami urządzeń możesz spotkać się w sklepach, na jakie parametry zwrócić uwagę oraz, co najważniejsze, ile będziesz musiał wydać, jeśli myślisz o dobrej klasy sprzęcie.
Przeczytaj również: Jak technologia Bluetooth odmieniła branżę słuchawek i głośników?
Większość z prezentowanych tu porad możesz zastosować równie dobrze do słuchawek z kablem. Właściwie to swoje rozważania na temat przyszłego zakupu powinieneś zacząć od zastanowienia się, czy rzeczywiście potrzebujesz urządzenia bezprzewodowego. Tradycyjne słuchawki mają tę przewagę, że ich brzmienie w wielu wypadkach możliwe będzie do zmodyfikowania, czego nie można powiedzieć o tych z Bluetooth.
Kształt przede wszystkim
Najważniejszym czynnikiem, od którego powinieneś zacząć wybór słuchawek, jest ich kształt. Niezależnie od tego, jak urządzenie będzie grać, jego wymiary powinny odpowiadać twoim potrzebom. Na rynku znaleźć można 3 podstawowe modele, są to:
Słuchawki bezprzewodowe wokółuszne
Słuchawki bezprzewodowe douszne
Słuchawki bezprzewodowe dokanałowe
Bardzo dużo zależy od tego, jak chcesz użytkować słuchawki. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i planujesz uprawiać sport i słuchać jednocześnie muzyki, powinieneś kierować się przede wszystkim wygodą użytkowania. Modele nauszne są o wiele większe niż dokanałowe i mogą sprawiać sporo problemów np. podczas biegania. Jeśli stawiasz na jakość dźwięku i wytłumienie otoczenia, rozejrzyj się za modelami wokół usznymi. Pamiętaj, aby przed zakupem przymierzyć sprzęt!
Bateria
Niewątpliwą przewagą słuchawek przewodowych jest fakt, że nie trzeba ich ładować. Kabel gwarantuje nieograniczony czas odsłuchu. Warto zatem, wybierając modele bezprzewodowe, zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, a co za tym idzie — czas pracy na jednym naładowaniu. Staraj się wybierać rozwiązanie, które pozwoli ci cieszyć się muzyką przez jak najdłuższy okres bez ładowania. Niektóre modele są w stanie zagwarantować nawet 50 godzin pracy bez konieczności podłączania ich do prądu.
Odsłuch
Przed zakupem sprzętu warto posłuchać, jak słuchawki bezprzewodowe brzmią. Jeśli z jakichś przyczyn interesujące cię modele są niedostępne w sklepie, warto kierować się opiniami znalezionymi w Internecie. Oczywiście, na forach audiofilskich opinie często są bardzo podzielone. Zasięgnij języka u specjalistów i sprawdź jakie są parametry brzmienia, a nie powinieneś dać się zwieść.
Słuchawki bezprzewodowe – cena
Na rynku znaleźć można słuchawki bezprzewodowe w bardzo różnych cenach. Na jaki wydatek powinieneś się przygotować? Dobrze brzmiące urządzenia zaczynają się od kilkuset złotych. Staraj się nie oszczędzać, gdyż każda zaoszczędzona złotówka zazwyczaj oznacza straty na jakości.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana