Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kamery IP w zastosowaniach domowych
Kamery IP to nowoczesne, bezprzewodowe urządzenia stosowane w wielu systemach alarmowych. Wybierane są jako komponenty instalacji dla obiektów użytkowych, lokali usługowych, hal przemysłowych czy budynków mieszkalnych. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak działają takie kamery oraz czy sprawdzą się w charakterze elementów domowego systemu zabezpieczeń.
Czym są kamery IP?
Sieciowe kamery IP (ang. Internet Protocol) działają podobnie do klasycznych systemów telewizji przemysłowej. Nie potrzebują jednak okablowania, ponieważ korzystają z łącza internetowego. Przy montażu takich kamer z reguły nie jest konieczny również zakup dodatkowych urządzeń rejestrujących. Jak tłumaczą eksperci z firmy Electronics Box zajmującej się instalacją alarmów dla domu w Łodzi i okolicach, na rynku dostępne są różne modele takich kamer. Niektóre z nich korzystają z sieciowych rejestratorów NVR (ang. Network Video Recorder), które przechwytują informacje z urządzeń i zapisują je. Istnieją jednak modele wyposażone w wewnętrzne nośniki danych.
Czy kamery IP to dobry sposób ochrony budynków mieszkalnych?
Bezprzewodowe urządzenia monitorujące bez wątpienia mają wiele zalet. Nie wymagają zasilania przewodowego, zatem można rozmieścić je w dowolnych miejscach. Do ich działania wystarczy stabilna sieć internetowa, na przykład Wi-Fi z domowego routera. Niektóre modele również podłączyć do sieci za pomocą kabla Ethernet lub łącza szerokopasmowego. Takie urządzenia są niezwykle proste w obsłudze, a żeby z nich korzystać, nie trzeba montować skomplikowanej instalacji. Niektóre kamery wyposażone są w technologię noktowizyjną, termowizję czy możliwość śledzenia ruchu obiektów. Podgląd rejestrowanych obrazów zazwyczaj dostępny jest z dowolnego urządzenia poprzez aplikację mobilną.
Przy pomocy kamer IP możesz monitorować cały obiekt bądź pojedyncze pomieszczenia, a także teren wokół budynku. Wiele modeli zapewnia szeroki kąt widzenia oraz nachylenia, dzięki czemu jedno urządzenie pozwala na obserwowanie stosunkowo dużego obszaru. To wygodny sposób nadzorowania terenu przed domem oraz kontrolowania osób wchodzących na teren posesji. Pomagają również w wykryciu sprawcy włamania, a połączone z systemem zabezpieczeń mogą uruchamiać alarmy. Wiele osób wybiera je także w celu zdalnej obserwacji domków letniskowych i innych obiektów pozbawionych stałego dozoru.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana