Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Typowe usterki i sposoby naprawy notebooków
Podobnie jak niemal każdy sprzęt elektroniczny, również notebooki mogą ulec mniejszym lub większym awariom. Dotyczy to zarówno samych podzespołów urządzenia, jak i wykorzystywanego oprogramowania. Na szczęście jednak większość usterek można stosunkowo łatwo naprawić, dlatego w tym artykule omówimy kilka najpopularniejszych oraz podpowiemy sposoby ich usunięcia.
Awarie sprzętowe
Problem, z którym prędzej czy później spotka się każdy użytkownik notebooka to źle działająca bateria. Współcześnie produkowane ogniwa zużywają się bowiem w trakcie ich użytkowania, przez co z czasem będą wytrzymywały coraz krócej. Gdy już stan naszej baterii nie pozwala na pracę bez zasilacza, możemy po prostu wymienić ją na nową. W niektórych notebookach zrobimy to w kilka sekund, wysuwając stare ogniwo z tylnej części obudowy, jednakże nowsze modele przeważnie wymagają rozkręcenia. Innym często występującym problemem jest zbytnie nagrzewanie się komputera. Powody Tego bywają różne, zwykle jednak przyczyna to zabrudzenia wewnątrz urządzenia. W takiej sytuacji należy zdjąć obudowę i wyczyścić wnętrze sprzętu, czego nie powinniśmy robić sami. Możemy bowiem uszkodzić część podzespołów lub źle całość złożyć, lepiej więc skorzystać z usług serwisu, na przykład PC Solutions, gdzie zajmą się tym profesjonaliści.
Problemy z oprogramowaniem
Zmorą wielu użytkowników notebooków są wirusy, z którymi zetknąć się jest niezwykle łatwo. Wystarczy nieopatrznie pobrać z sieci zainfekowany plik, bądź podłączyć zawirusowany dysk zewnętrzny. Najskuteczniejszym sposobem ochrony przed złośliwym oprogramowaniem jest posiadanie dobrego antywirusa, warto więc rozważyć skorzystanie z usługi wdrażania programów ESET. Nawet jeśli nie dotknie nas infekcja, z czasem komputer może działać mało wydajnie. Prawdopodobnie przyczyna leży w zbyt dużej liczbie aplikacji oraz dodatków, zwłaszcza gdy pracują one w tle. Powinniśmy wówczas przejrzeć posiadane oprogramowanie i usunąć to, którego nie potrzebujemy. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie narzędzi diagnostycznych wbudowanych w system operacyjny, pokazujących jaki proces zużywa najwięcej mocy komputera. W sieci bez trudu znajdziemy również proste programy czyszczące, dzięki którym w kilka chwil usuniemy zbędne pliki mogące zaburzać pracę sprzętu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana