Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Z czego wynika popularność opraw LED w przemyśle?
Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup przemysłowych opraw LED. Znajdują one zastosowanie w zakładach produkcyjnych czy halach magazynowych. Wykorzystywane są też do oświetlania miejsc pracy na zewnątrz. Doskonale sprawdzają się w obiektach wymagających zastosowania dużej ilości lamp, a także tych, w których panują trudne warunki. Z czego wynika rosnąca popularność lamp LED dla przemysłu? Wyjaśniamy w dzisiejszym artykule.
Energooszczędność opraw LED
W czasach, gdy ceny prądu stałe rosną, każdy przedsiębiorca szuka sposobów na obniżenie opłat. Nie może jednak odbywać się to kosztem pogorszenia jakości oświetlenia pomieszczeń. Rozwiązaniem problemu wysokich rachunków może być zastosowanie przemysłowych opraw LED. Tego rodzaju oświetlenie charakteryzuje się wysoką skutecznością świetlną. Oznacza to, że przy dużo niższym od tradycyjnych źródeł światła poborze energii zapewnia równie dobry poziom oświetlenia pomieszczeń. Co więcej, przemysłowe lampy LED pracują nawet do 100 tysięcy godzin.
Energooszczędność i ponadprzeciętna żywotność sprawiają, że oprawy LED to idealny sposób na oświetlenie obiektów przemysłowych. Sprawdzą się doskonale nawet w miejscach, gdzie prace prowadzone są w systemie 24-godzinnym, a zatem konieczne jest całodobowe oświetlenie hali przemysłowej. Co ważne w wielu gałęziach przemysłu, wiele modeli opraw charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem CRI. Jego wysoka wartość oznacza, że odwzorowanie barw jest zbliżone do tych obserwowanych przy naturalnym świetle. Takie lampy są niezbędne m.in. przy kontrolowaniu jakości produktów.
Specjalistyczne oprawy dla przemysłu
Obiekty przemysłowe to często miejsca wymagające specjalistycznego oświetlenia. Wpływ na to mają wyjątkowo trudne warunki pracy, na jakie narażone są lampy. Przykładem mogą być chłodnie czy nieogrzewane magazyny, gdzie trzeba zastosować oprawy odporne na niskie temperatury. Na rynku dostępne są też specjalistyczne lampy do wysokich temperatur, które mogą pracować nawet przy kilkudziesięciu stopniach na plusie. Wybierane są do oświetlania miejsc takich jak huty, kotłownie czy ciepłownie.
W przemyśle często wykorzystywane są substancje chemiczne, których działanie może negatywnie wpływać na pracę oświetlenia. Dostępne są jednak modele opraw odpornych na te czynniki jak na przykład lampy nieulegające uszkodzeniu pod wpływem wodorotlenku sodu czy amoniaku, oferowane przez producenta oświetlenia Perfand LED. Oprawy przemysłowe cenione są także za doskonałe zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci i pyłów. Wyróżnia je również wysoka wytrzymałość mechaniczna.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana